محل تبلیغات شما

یادتونه فریبرز روزی که آمد کابینت ها رو باز کنه، گفت معمار 8 تومن زیاد گفته، من با 7 تومن آشپزخونه رو درست می کنم؟
و یادتونه که همون اوایل کار فریبرز نرخ رو به بهانه ی محکمی دیوارها، یک تومن برد بالا؟
و اما هزینه های بعدی: فریبرز بعد از اینکه حدود یک متر از هال رو روی آشپزخونه انداخت، 2 تومن به مبلغ قبلی اضافه کرد، 3 تومن هم قرار شد بابت لوله کشی پکیج بپردازیم و وقتی کامی رضایت داد دستشویی خراب بشه، 12 تومن به هزینه های قبلی اضافه شد، یعنی جمعا 25 تومن که فریبرز قبول کرد بخشی از دستمزدشو بعد از عید پرداخت کنیم.
  اگه ما موقع بنایی تو این خونه زندگی نمی کردیم، فریبرز می تونست همون روز مشغول خراب کردن توالت بشه، اما با توجه شرایط موجود باید قبل از خراب کردن توالت قدیم، توالت جدید ساخته می شد، به همین دلیل فریبرز تمرکزشو گذاشت روی آماده کردن توالت جدید.
قبلا گفتم که انباری و حمام کنار هم قرار دارند، اندازه ی انباری خیلی کوچکتر از اندازه ی حمام هست.
بعضی از همسایه ها به ترکیب حمام دست نزدند و انباری رو توالت کردند و بعضی دیگه حمام رو کردند دستشویی و انباری رو حمام.
ما چون زیادی ذوق زده بودیم، به جای اینکه بریم نظر همسایه ها رو بپرسیم، ریش و قیچی رو سپردیم دست فریبرز و اجازه دادیم او به جای ما تصمیم بگیره.
فریبرز گفت اگه ما بخوایم انباری رو دستشویی کنیم، باید سقف طبقه ی پایین رو بشکافیم و خونه و زندگی پایینی ها رو به هم بریزیم. اگر هر دو خانواده همزمان بنایی می کردید، مسئله ای نبود، اما الان این کار درست نیست، برای همین من می گم حمام رو بکنیم دستشویی، اینطوری من می تونم یک انشعاب فاضلاب از اونجا برای انباری بگیرم و خیلی راحت انباری رو حمام کنیم.
ما گفتیم هر طور خودتون صلاح می دونید. ( آقا سهیل این جمله همیشه نتیجه ی خوبی نمی ده)
الان که حمام و دستشویی، کاشی و سرامیک شدند، ما می بینیم دستشویی چقدر بزرگه و حمام چقدر کوچک! چون داخل حمام توالت فرنگی بود، اگه ما انباری رو دستشویی کرده بودیم، همزمان دو تا دستشویی داشتیم و این خیلی خوب بود.
در حین بنایی ما به فریبرز گفتیم دیوار بین حمام و انباری رو بردارید و اندازه هاشونو مساوی کنید، فریبرز گفت این کار باعث می شه جای کافی برای توالت مشرقی و توالت فرنگی نباشه، ضمن اینکه همین کار ساده، کلی براتون خرج بالا میاره و نهایتا حمام به اندازه ی یک کاشی بزرگتر می شه.
دو سه روز پیش که به یک نصاب گفتم بیاد در حمام جدید رو اندازه بگیره، نصاب گفت چون حمام خیلی کوچک شده، در حمام مدام در معرض ریزش آب هست، به همین خاطر حتی اگر شما در ضد آب هم نصب کنید، بعد از یک مدت خراب می شه. شما دو راه دارید یا باید جلوی در حمام، از این پرده های ضد آب بزنید، یا اینکه در حمام رو از جنس پی وی سی انتخاب کنید که من راه دوم رو پیشنهاد می دم. ( در پی وی سی خیلی گرون درمیاد و ما الان نمی تونیم این کارو بکنیم، قرار شد فعلا از در جدیدی که برای توالت اسبق گرفته بودم استفاده کنیم تا بعد ببینیم چی می شه) 

ماجراهای بنایی- قسمت یازدهم (فروش ضایعات)

ماجراهای بنایی- قسمت دهم (مرگ نابهنگام همسایه)

نهراسيم از مرگ... مرگ پايان كبوتر نيست

رو ,حمام ,فریبرز ,انباری ,توالت ,تومن ,انباری رو ,می شه ,اندازه ی ,حمام رو ,و انباری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

웃 유